Recenze - Plavby.net

Recenze

OKRUŽNÍ PLAVBY SILVERSEA 9 dní z Pirea do Barcelony

15.02.2016
Text dopisu od účastníka okružní plavby ing.Dvořáka
Rád bych se s Vámi podělil o výjimečný zážitek, který jsem prožil na lodi SILVER CLOUD, během desetidenní plavby cestou po středozemním moři v únoru 2016.
Ve věku 63 let, jsem byl přesvědčen, že poté, co jsem strávil 30 let v zahraničí, procestoval celou Severní Ameriku, Evropu, Asii i Austrálii, služebně pobýval v nejlepších hotelech Evropy, těchto deset dnů bude příležitost si odpočinout a vidět znovu Athény, Turecké pobřeží, Rhodos, Krétu, Maltu, Sicílii, Marseille a Barcelonu.
Ve skutečnosti jsem zažil deset dnů neuvěřitelně dokonalého servisu na lodi, která velikostí a atmosférou připomínala spíše soukromou jachtu, s velkými pokoji s balkónem a pohodlím luxusního hotelu.
Tato skvěle vybavená loď italských majitelů umožňuje aktivity formální i pohodové, nabízí elegantní restauraci i obyčejné posezení u grilu na palubě.
Bohatý výběr jídel mezinárodní kuchyně je pod dohledem šéfkuchařů Relaias & Chateaux.
Steaky, mořské plody, italská kuchyně i výborné hamburgery je možné objednat
24 hodin denně v soukromí pokoje, nebo si zajít do některé z restaurací.
Úroveň servisu odpovídá šesti hvězdičkám, kterými je SILVER CLOUD oceněna.
Upřímnost osobního komorníka, který s pýchou dělal svoji práci, vybalil a zabalil naše zavazadla, pečoval denně o naše oblečení a boty a byl zklamán, když jsme si nic za celý den na pokoj neobjednali, úklid pokoje dvakrát denně a opakovaná, přirozená a nevtíravá snaha uspokojit zákazníka, bylo samo o sobě zážitkem.
Večerní představení, filmy, hudební a taneční skupina, široká škála každodenního program, od kurzů fotografie, tance, vaření, po jógu a denní informace na pokoji, týkající se historie a současnosti destinací, semináře s přednáškami, to vše, může, nebo nemusí host na SILVER CLOUD podstoupit.
Měl jsem pocit, že přibližujícím se koncem plavby se úroveň servisu na lodi stupňuje.
Byl jsem jedním ze 175 hostů na lodi, která měla 218 členů posádky a z toho 55 číšníků.
Mohl bych pokračovat chválou na bezchybnou organizaci, překvapivou znalost Vašeho jména celým personálem, od prvního večera na lodi, ale rád bych zakončil tím, že moje dovolená se opravdu vydařila, ale že jsem dostal lekci o tom, jak servis a péče o hosta mohou vypadat.

Ing. Jan Dvořák

OKRUŽNÍ PLAVBY PRINCESS CRUISES - ZÁPADNÍ KARIBIK, na lodi CROWN PRINCESS – z Ft. Lauderdale a zpět do Ft. Lauderdale na Floridě.

20.01.2016

Text dopisu od účastníka plavby ing.Pokorného.
Shodou šťastných okolností jsem absolvoval opravdu nádhernou okružní plavbu „západním Karibikem“ a musím konstatovat, že i když prapůvodně jsem byl celkem zásadně proti takovému druhu dovolené, podobná cesta určitě nebyla poslední.
Naopak, bylo to skvělých 7 dní okružní plavby, kdy jsme navštívili Grand Cayman na Kajmanských ostrovech, Roatan v Hondurasu a Cozumel v Mexiku. Bohužel, z důvodu špatných povětrnostních podmínek, poslední zastávku této okružní plavby na soukromé pláži společnosti Princess Cruises, /Princess Cay na Bahamách/ jsme vynechali. Takováto plavba znamenala totiž úplně bezproblémovou dovolenou, při které jsem navštívil 3 různá místa, zažil mnoho a mnoho zážitků a zábavy, dosytosti jsem se najedl, napil, poznal nové známé.
Mohl jsem si odpočinout nebo aktivně si zasportovat, a při troše štěstí třeba i vyhrát menší či větší částku v kasínu, které je nezbytnou součástí všech luxusních lodí. Kavárny, bary, diskotéky a luxusní butiky pak jen doplňují kompletní nabídku možností.
Na lodi Crown Princess nás bylo cca 3.000 cestujících, a od prvního okamžiku se o nás nevtíravým způsobem staralo téměř 1.200 členů posádky. Za týden jsem nestihl projít a prozkoumat úplně celou loď – je to opravdu „kolos“ na moři, a díky mapkám u schodišť a výtahů, jsem se ani tolikrát neztratil .... Sedmnáct palub, mnoho výtahů a schodišť a kilometry chodeb znamenají opravdu rozsáhlé „bludiště“.
Ale téměř všudypřítomná posádka ráda poradí a je k dispozici pro každého cestujícího. I když jsem se většinou stravoval v posledním patře bufetovým způsobem, byla možnost i elegantnějších večeří či oběda. Posádka je mezinárodní a najdete zde zástupce snad všech národností, kuchyně rozmanitá a úplně každý si vybere.
S touto dovolenou jsem byl velmi spokojen a jako hlavní plusy této mojí první plavby, spatřuji v tom, že vše jsem měl na jednom místě, po příchodu na loď jsem si jen jednou vybalil a na konci pak zase sbalil věci ve své kajutě, ale v průběhu plavby jsem navštívil celkem tři zajímavé ostrovy v Karibském moři. Další jsou ty, že opravdu všechno co potřebujete, je v podstatě na jednom místě – nepotřebujete žádný taxík ani neztrácíte dlouhý čas na to, abyste si zajeli do různých restaurací na rozmanitá jídla, na nákupy či koncert nebo diskotéku.Vše máte pohromadě, pod jednou střechou! Všechnu útratu uhradíte poslední večer
před zakotvením ve Fort Lauderdale, takže se nemusíte starat ani o finance a mít pořád u sebe hotovost nebo kreditní kartu – vše účtujete na svoji kartu, která zároveň slouží i jako klíč k vaší kajutě /v průběhu plavby si ale můžete kdykoliv zkontrolovat stav vašeho konta, a uvážit, zda byste měli spíše jít hrát do kasína a vylepšit své konto, nebo zda ještě můžete utrácet v luxusním butiku za drahé šaty nebo hodinky.
Pokud vezmu v úvahu vše, co tato plavba stála a co jsem vše viděl, zažil, propil a projedl za tento týden plavby, musím konstatovat, že to bylo daleko méně, než jsem utratil na předchozích „klasických“ dovolených ...

Děkuji Princess Cruises za skvělou plavbu, protože na podobné plavbě jsem určitě nebyl naposledy. Je to úžasný způsob dovolené, a všem, třeba i nerozhodnutým, nebo přímo původně odmítajícím takovouto dovolenou, ji vřele doporučuji.

Ing. Z. Pokorný

TOPlist